(Karel Tuytschaever)

Powinno być tu zdjęcie (Karel Tuytschaever), ale go nie mamy :(
Fabryka
Aktor (5),
Data urodzenia
Brak danych

(Karel Tuytschaever) - znany z pracy przy tego typu projektach:

Karel Tuytschaever (ur. 1985) jest absolwentem wydziału dramatu Królewskiego Konserwatorium w Antwerpii, gdzie kształcił się pod kierunkiem Dory van der Groen. Kluczowe znaczenie ma dla niego interakcja między pracą wykonawczą jako artysta, własną ścieżką badawczą i twórczą a pracą pedagogiczną. Istotną rolę w tym trójkącie odgrywa również jego wykształcenie w zakresie dramatu i tańca.

Jako aktor Karel wystąpił w spektaklach w takich teatrach jak De Tijd, Toneelhuis, Schauspielhaus Wien, HETPALEIS, Detheatermaker, Lab. Troubleyn/Jan Fabre, De Parade, Kaaitheater, Barre Weldaad, Frascati, HertogsHaest i Over het ij.

W telewizji pojawił się w serialach takich jak Witse, Zone stad, Aspe, Binnenstebuiten, Crimi Clowns, Familie, De Vijfhoek, De Kroongetuigen, Professor T, Code 37, Tom & Harry, Tytgat chocolat, Zie mij graag i De Ridder. Zagrał również w filmach Rotkop, Do you know what love is oraz De handel in emotionele goederen.

W wrześniu 2015 roku powstał BARRY – projekt zrodzony z potrzeby stworzenia środowiska, w którym hybrydowa twórczość Karela mogłaby być wspierana, realizowana i upowszechniana.

Od 2009 roku Karel jest regularnym wykładowcą w Królewskim Konserwatorium w Antwerpii. Pełni rolę mentora, prowadzi zajęcia z aktorstwa dla wydziału tańca oraz zajęcia z ruchu dla wszystkich studentów dramatu. Od 2015 roku jest koordynatorem Common Ground – corocznego, interdyscyplinarnego tygodnia badawczego z udziałem wszystkich wydziałów Szkoły Sztuk Pięknych.

Jako kluczowy członek uczestniczył w projekcie badawczym Erasmus+ pt. „Rethinking bodies: the transferable skills of the dance artist” (2014–2017), zainicjowanym wspólnie z partnerami z szkolnictwa wyższego: Fontys (Tilburg), Duncan Centre Conservatory (Praga) oraz NSCD (Leeds). Badania te redefiniują wizję ciała w tańcu współczesnym, poruszając tematy takie jak inkluzywna praktyka tańca i ruchu oraz przeprojektowywanie przestrzeni. Jako badacz jest również zaangażowany w interdyscyplinarny projekt Growinggifs realizowany z Królewską Akademią Sztuk Pięknych. Ciała są w nim rejestrowane i umieszczane w przestrzeni wspólnej między analogiem a cyfrą, rzemiosłem a wysoką technologią, co skutkuje powstaniem nowych form wizualnych.

Karel jest często zapraszany w roli coacha; prowadził warsztaty i masterclassy organizowane przez Toneelhuis, HETPALEIS, KunstZ, studio teatralne Nest, OPENDOEK, Uniwersytet w Antwerpii oraz Amsterdamską Akademię Sztuk Pięknych.

Najważniejsze dzieła (Karel Tuytschaever)

Najlepszy imigrant plakat
Rafaël
Binnenstebuiten plakat
Willem De Baets
Aspe plakat
Aspe 2004
Robber Mathias
Zone Stad plakat
Zone Stad 2003
Dieter Landuyt
Familie plakat
Familie 1991
Andreas Schillewaert


Cała filmografia (Karel Tuytschaever)
Co sądzisz o (Karel Tuytschaever)?
Aby zostawić komentarz, zaloguj się lub zarejestruj. Darmowa rejestracja!

© ACMODASI, 2010-2026

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Materiały (znaki towarowe, filmy, obrazy i teksty) znajdujące się na tej stronie należą do ich odpowiednich właścicieli. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek materiałów znajdujących się na tej stronie bez uprzedniego porozumienia z ich właścicielem.
Podczas kopiowania materiałów tekstowych i graficznych (filmy, obrazy, teksty, zrzuty ekranu stron) z tej witryny, do takiego materiału musi być dołączony aktywny link do witryny www.acmodasi.pl.
Administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek informacje zamieszczone na tej stronie przez osoby trzecie.